Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018-2019/5779

 

 

Wrzesień, 2018

W niedzielę 16. września spotkaliśmy się w budynku Zespołu Szkół Lauder-Morasha, aby przywitać nowy rok szkolny. Z całej Polski zjechali się uczniowie wraz z rodzinami, a także nauczyciele e-Szkoły. Niektórzy z nas przyjechali aż z Izraela, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec!

W e-Szkole Laudera mamy okazję spotkać się razem jedynie trzy razy do roku: na rozpoczęciu oraz zakończeniu roku szkolnego, a także w czasie Szabatonu. Rozpoczęcie roku to zatem nie tylko zwykła uroczystość, ale wspaniała okazja na spotkanie z przyjaciółmi i znajomymi.

 

 

W imieniu Zespołu Szkół Lauder-Morasha przywitała nas pani Karolina Szykier – Koszucka, która w ciepłych słowach złożyła życzenia na nowy rok szkolny, a także odczytała list od Dyrektor Zespołu Szkół, pani Igi Kazimierczyk.

 

 

Ze wszystkimi zgromadzonymi spotkał się także Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, który powiązał rozpoczęcie roku szkolnego z początkiem roku żydowskiego – spotkaliśmy się zaledwie parę dni po Rosz ha-Szana. Rabin dociekał, co dla każdego z nas może znaczyć życzenie “dobrego roku”.

 

 

Dyrektorzy e-Szkoły Laudera w Polsce, Państwo Dorota i Baruch Ciesielscy, oprócz życzeń na nowy rok, przypomnieli wspaniałą postać rabina Bessera, który był duchowym mentorem Ronalda S. Laudera, i dzięki któremu Fundacja Laudera w Polsce dokonała tak wielu wspaniałych rzeczy, szczególnie na polu edukacji żydowskiej.

 

   

Nie wszyscy uczniowie i nauczyciele byli w stanie przyjechać do Warszawy w tę niedzielę, ale i tak mieliśmy okazję przywitać wielu przedstawicieli ciała pedagogicznego. W imieniu rodziców, pani Aldona wyraziła wdzięczność wszystkim, dzięki którym jej syn oraz wszyscy inni uczniowie, mogą korzystać z pogłębiania wiedzy.

 

  

  

 

Rozpoczęcie roku było także okazją na uroczyste przywitanie nowych uczniów e-Szkoły. Z radością witamy dzieciaki i ich rodziny, którzy dołączyli do grona uczniów e-Szkoły. Każdy z nowych uczniów otrzymał słuchawki oraz tablet, z którego może korzystać w czasie zajęć.

 

  

 

Po części oficjalnej był czas na prezenty (idealna wyprawka dla uczniów, w której znalazł się, między innymi, kalendarz żydowski i zeszyt do Kultury Żydowskiej), poczęstunek oraz warsztaty z Boazem – wolontariuszem z Izraela.

 

  

 

Już wkrótce ruszamy z zajęciami z kultury żydowskiej oraz języków. Behaclacha – powodzenia!

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018-2019/5779
Przewiń do góry