Szabaton Wrocław 5778/2018

Marzec, 2018

Za nami wspaniałe wydarzenie – kolejny Szabaton e-Szkoły! Tym razem spotkaliśmy się we Wrocławiu, gdzie gościli nas rabin David oraz rabecyn Danielle Basokowie. 

Nasi uczniowie, wraz z rodzinami, zjechali się z różnych zakątków Polski, aby wspólnie świętować Szabat i zakończenie I semestru roku szkolnego.

 


_AWA0289.JPG

 

Oprócz wspólnego Szabatu wypełnionego modlitwami, dobrym jedzeniem, spacerami po Wrocławiu i dyskusjami o edukacji żydowskiej, w programie Szabatonu znalazł się niezwykły koncert pieśniarki Bente Kahan, która przy akompaniamencie gitary zaprezentowała repertuar piosenek w ladino, jidysz, po hebrajsku, polsku, rosyjsku, węgiersku i po norwesku.

 


_AWA0190.JPG

 

Późnym wieczorem sobotnim zebraliśmy także pieniądze z „tłuściutkich kotów”, tj. ze skarbonek cedakowych, w wysokości ponad 800 złotych, którą to sumę przekazaliśmy Polskiej Akcji Humanitarnej na jej działania w zniszczonej wojną Syrii.

W niedzielny poranek zwiedziliśmy fascynujące Afrykanarium we wrocławskim ZOO. 

 


_AWA0174-001.JPG

 

 

Do zobaczenia za rok!

Szabaton Wrocław 5778/2018
Przewiń do góry