Zaczynamy ósmy rok w e-Szkole!

Wrzesień 2020

W niedzielę, 6. września, spotkaliśmy się, aby wirtualnie przywitać nowy rok szkolny w e-Szkole Lauder Polska. To już ósmy rok razem! Tworzymy zgraną społeczność, a kontakty utrzymujemy ze sobą nawet, gdy uczniowie stają się absolwentami. Między nami były zarówno rodziny z wieloletnim stażem w e-Szkole, jak i te, które dołączają od tego roku. A nadawaliśmy z różnych miejsc – z Warszawy, Zgierza, Pszczyny, Cieszyna, Berlina, Pragi, Łodzi, Krakowa… gdziekolwiek mieszkamy, dzięki nowoczesnej technologii możemy być razem.

Naszym gościem był Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich. W swojej dwar Torze nawiązał do parszy tego tygodnia i podkreślił, jak ważne jest, aby nawet w trudnych chwilach dostrzegać i doceniać to, co dobre. Nie da się ukryć, że cała ludzkość przechodzi teraz trudne chwile i każdy z nas na swój sposób zmaga się z niecodziennymi trudnościami związanymi z pandemią. Ale nawet w takich chwilach ważnym jest, aby widzieć to, co dobre.

Rabin Schudrich przygotwał nas do Rosz ha-Szana, przypominając o micwie dęcia w szofar. By wprowadzić nas w atomsferę zbliżających się świąt, rabin zadął tradycyjne dźwięki: tekia, trua, szwarim.

Pod koniec wspólnego spotkania, pani Joanna Machel powiedziała błogosławieństwo nad studiowaniem Tory, które jest częścią porannych modlitw. Podkreśliła ona, że mówi ono o “zajmowaniu się Torą”, a nie “nauczeniem się Tory”, gdyż nikt nie jest w stanie nauczyć się całej Tory – zawsze jest więcej do rozpatrzenia i przestudiowania. Naszym zadaniem jest zanurzyć się w oceanie nauk i poznać Torę na miarę naszych możliwości.

Po części oficjalnej rozeszliśmy się na dwa spotkania – rodzice zostali na spotkaniu organizacyjnym, a wszyscy uczniowie, razem z panią Anią i panami Sławkiem i Chaimem, przeszli na inne spotkanie, aby spędzić nieco czasu na grach i zabawach.

Rok szkolny 5781 uważamy oficjalnie za otwarty!

Lekcje ruszają zaraz po Rosz ha-Szana.

Zaczynamy ósmy rok w e-Szkole!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry