Wykład Marka Mrozowskiego o Kabale

Listopad 2019

W listopadzie ruszyliśmy z cyklem comiesięcznych wykładów dla dorosłych.

Nasz nauczyciel języka hebrajskiego – pan Marek Mrozowski – jest również świetnym znawcą literatury kabalistycznej i ezoterycznej. W trakcie swojej prezentacji przedstawił wprowadzenie do podstawowych zagadnień mistycyzmu żydowskiego.

Pan Marek wyjaśnił przede wszystkim wiele powszechnie obecnych błędów w rozumieniu natury kabały i objaśnił znaczenie tego terminu. W dalszej części wykładu, przekazał on słuchaczom główną tematykę literatury kabalistycznej. Uczestnicy mogli też poznać znaczenie sefirot (emanacji boskich).

 


wyklad3.png

  


wyklad6.png

 


wyklad5.png

Jest oczywistym, że podczas pojedynczego spotkania nie jest możliwe przekazać całej wiedzy na ten temat, czekamy więc na dalsze wykłady!

Bardzo dziękujemy panu Marku Mrozowskiemu za tak ciekawą i wielce pouczającą lekcję!

Wykład Marka Mrozowskiego o Kabale
Przewiń do góry