Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego: oko w oko z żelaznymi gigantami!

Październik 2019

Po zakończeniu uroczystej i oficjalnej części spotkania, udaliśmy się wszyscy do Pałacu Kultury i Nauki na wyjątkową wystawę: Galerię Figur Stalowych.

Nie jest to typowa wystawa dzieł sztuki, gdyż wszystkie figury zostały ręcznie wykonane ze stalowego złomu. Artyści przez wiele godzin łączyli tysiące elementów pochodzących z recyklingu – śrubek, kółek zębatych, łańcuchów, klocków hamulcowych, kawałków żelaznych konstrukcji i maszyn. Efekt końcowy zachwyca. Limuzyny i postacie z filmów, słynni bohaterowie i fantazyjne motocykle – a wszystko w skali 1:1.

Wszyscy z nas – od najmłodszych do najstarszych – z radością ruszyli oglądać, dotykać, a nawet – wsiadać do eksponatów. Z wielkim uznaniem podziwialiśmy cierpliwość i oddanie pasjonatów, którzy połączyli “śmieci”, aby stworzyć unikatowe dzieła. Każda figura wymaga od 1 do 8 miesięcy pracy, z czego najdłużej powstają rzeźby samochodów – przy ich wykonaniu 4 rzemieślników pracuje łącznie nawet 7 000 roboczogodzin.

Zobaczcie tylko na zdjęcia poniżej, aby dostrzec, jak wiele dziecięcej radości wyzwoliła ta wystawa we wszystkich. Wycieczka do Galerii Figur Stalowych okazała się strzałem w dziesiątkę!

 

Ilu członków Rodziny e-Szkoły zmieści się na jednym żelaznym jeepie?

 

Po obejrzeniu wszystkich eksponatów, wypstrykaniu dziesiątek zdjęć (i setek selfies), nastał czas na rozjechanie się do domów.

Następnym razem widzimy się na Szabatonie.

Dziękujemy wszystkim za przyjazd i życzymy wiele satysfakcji z nauki w e-Szkole w roku szkolnym 2019/2020|5780!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego: oko w oko z żelaznymi gigantami!
Przewiń do góry