Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 5780/2019-2020

Październik 2019

Kilka dni po Rosz ha-Szana, żydowskim Nowym Roku, spotkaliśmy się w Warszawie, aby przywitać nowy rok szkolny w e-Szkole Lauder Polska. Ponownie gościny użyczył Zespół Szkół Lauder-Morasha, nasz starszy “brat”.

Spotkaliśmy się, aby nie tylko przywitać nowy rok, ale także pożegnać stary. Wręczyliśmy dyplomy za wysiłki i dokonania w poprzednim roku szkolnym i pożegnaliśmy się z absolwentami, którzy przechodzą do kolejnego etapu swojej edukacji. Wyraziliśmy słowa uznania i podziękowania gronu pedagogicznemu.

Nie wszystkim nauczycielom udało się przyjechać, ale z radością zobaczyliśmy pana Marka Mrozowskiego (hebrajski), panią Kasię Burzę (angielski, francuski i hiszpański), pana Chaima Kobylińskiego (hebrajski i kultura żydowska) i panią Joannę Machel (kultura żydowska). Uroczystość prowadzili nasi Dyrektorzy: pani Dorota i Baruch Ciesielscy.

Jeden z naszych starszych uczniów – Kacper – opowiedział o konferencji w Stanach Zjednoczonych, w której wziął udział dzięki uczestnictwu w letnim obozie Roots w Izraelu dla młodzieży żydowskiej z wielu krajów.

Aby nieco rozruszać wszystkich, przełamać lody i poznać się trochę, pani Aldona Danielewicz-Malinowska, dzięki swojej bezgranicznej energii i muzycznej pasji poprowadziła krótkie zabawy dla zebranych. Po początkowym oporze, wkrótce wszyscy tańczyli jak pingwiny i szukali osób, które mogliby poznać bliżej.

Spośród absolwentów dojechali do nas Mieszko i Nataniel, którzy przyjęli uroczyste statuetki. Mamy nadzieję, że za każdym razem, gdy na nie spojrzą, przypomną sobie lata spędzone z e-Szkołą! Słowa Mieszka, który podziękował za wiele lat edukacji i możliwości rozwoju wzruszyły wszystkich.

Ale nie był to tylko czas pożegnań! W tym roku grono uczniowskie wzbogaci się aż o trzynaścioro nowych uczniów! Z radością ich witamy i życzymy wielu radosnych doświadczeń. Bardzo się cieszymy, że tak wielu z nich udało się dojechać do Warszawy na oficjalną uroczystość.

Nasze spotkanie uhonorowali swoją obecnością zacni goście. Pani Magdalena Tarczyńska, Dyrektor Zespołu Szkół Lauder-Morasha oraz Pani Karolina Szykier-Koszucka, Dyrektor ds. Edukacji Żydowskiej i Komunikacji w ZSLM przywitały nas jako gościnie tego miejsca. Rabin Dawid Szychowski (a prywatnie także tata uczniów e-Szkoły) przyjechał do nas z Łodzi i powiedział dwar torę dla wszystkich obecnych. Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich opowiedział o tym, jak ważna jest nauka, porozmawiał o świętach Rosz Haszana i Sukot, a także złożył życzenia owocnej nauki.

Po części oficjalnej, pan Chaim Kobyliński zabrał dzieci i młodzież na salę gimnastyczną, gdzie zorganizował dla nich zabawy połączone z nauką. W tym czasie rodzice i opiekunowie zebrali się, aby porozmawiać z Dyrekcją (Państwem Dorotą i Baruchem Ciesielskimi) i wsparciem administracyjnym (w osobie pani Joanny Machel) o grafiku, podziale na grupy i przeróżnych kwestiach organizacyjnych.

Tradycyjnie, po zakończeniu spotkania, nastąpił czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Oto nasi uczniowie obecni na rozpoczęciu roku:

A to uczniowie wraz z nauczycielami, rabinami i administracją e-Szkoły Lauder Polska:

A tu już jesteśmy wszyscy razem: uczniowie, rodzice, nauczyciele, goście… cała wielka miszpacha e-Szkoły Lauder Polska!

Po trudzie pozowania w zdjęciach zbiorowych – pyszny obiad w szkolnej stołówce, gdzie królowała klasyka: pomidorówka i naleśniki. A po tym wszystkim, udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki na wyjątkową wystawę. Ale o tym przeczytacie w kolejnym poście.

Do zobaczenia następnym razem – na Szabatonie.

Rok Szkolny 2019-2010/5780 oficjalnie uważamy za otwarty!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 5780/2019-2020
Przewiń do góry