Tu bi-Szwat z E-Szkołą Lauder Polska!

Luty 2020

Za nami Nowy Rok Drzew!

Spotkaliśmy się przed komputerami, aby wspólnie spędzić czas świętując Tu bi-Szwat.

15. dzień miesiąca Szwat nazywany jest Nowym Rokiem Drzew. W starożytności miał on znaczenie dla rolników, którzy według tej daty oznaczali wiek sadzonych drzewek. W czasach nowożytnych, dzień ten został poświęcony naszym relacjom ze światem przyrody, z dbaniem o świat stworzony przez Haszem i docenianiem naturalnych skarbów Ziemi Israela. Współcześnie, wielu sadzi drzewka w Izraelu, aby upamiętnić ten dzień.

Większości z nas udało się znaleźć zielone części garderoby lub innych dekoracji i zasiedliśmy przed ekranami komputerów, aby porozmawiać o znaczeniu tego dnia. Odwiedziła nas nasza absolwentka, Matylda, która obecnie studiuje na uniwersytecie w Manchesterze, aby opowiedzieć nam o stanie naszej Planety. Matylda przedstawiła w skrócie na czym polegają współczesne problemy ze zmianą klimatu, a także, jak możemy pomóc, aby uratować nasz dom przed dalszym zanieczyszczeniem i zmianami klimatycznymi.

Pan Chaim, nauczyciel kultury żydowskiej, przygotował wesoły quiz o siedmiu płodach rolnych, z których słynie Erec Israel (winogrona, figi, daktyle, oliwki, granaty pszenica i jęczmień). Pod koniec wspólnie powiedzieliśmy błogosławieństwa na różne owoce i orzechy, aby w końcu móc je ze smakiem skonsumować.

Tu bi-Szwat z E-Szkołą Lauder Polska!
Przewiń do góry