Taszlich i wizyta w Centrum Kopernika

Wrzesień, 2018

Po zakończeniu oficjalnej części rozpoczęcia Roku Szkolnego 2018-2019, udaliśmy się nad Wisłę. Ponieważ nasze spotkanie odbyło się pomiędzy świętami Rosz Haszana i Jom Kipur, była to idealna okazja, aby dokonać rytuału taszlich.

 


taszlich e-szkoła Laudera w Polsce


taszlich e-szkołą laudera w polsce


taszlich e-szkoła laudera w Polsce


taszlich e-Szkoła Laudera w Polsce

 

Taszlich ma nam pomóc w przygotowaniach do Jom Kipur i w duchowej ścieżce do tszuwy (skruchy). Recytuje się modlitwy motywujące do rachunku sumienia i wrzuca się do wody okruchy chleba, która mają symbolizować nasze grzechy. Woda, nad którą się stoi powinna być dużym zbiornikiem wodnym, jak rzeka lub morze. Tradycyjnie uważa się, że najlepiej, gdy w wodzie takiej żyją ryby.

W naszym taszlichu poprowadzili nas pani Karolina Szykier-Koszucka oraz Chaim Kobyliński.

Po krótkim spacerze udaliśmy się do Centrum Kopernika – wspaniałego instytutu odkryć naukowych dla dużych i małych. Bardzo szybko rozproszyliśmy się po całym budynku, szukając interesujących miejsc i ciekawostek. Nie jeden z nas sprawdził swe siły w zagadkach logicznych lub dokonywał eksperymentów fizycznych.

 


Centrum Kopernika e-Szkoła Laudera w Polsce


Centrum Kopernika e-Szkoła Laudera w Polsce


Centrum Kopernika e-Szkoła Laudera w Polsce


Centrum Kopernika e-Szkoła Laudera w Polsce


Centrum Kopernika e-Szkoła Laudera w Polsce

  


Centrum Kopernika e-Szkoła Laudera w Polsce


Centrum Kopernika e-Szkoła Laudera w Polsce

 

Po tym pełnym emocji spotkaniu rozjechaliśmy się w najdalsze zakątki Polski (a nawet i świata!) życząc sobie “Szana towa!” – Dobrego Roku!

Taszlich i wizyta w Centrum Kopernika
Przewiń do góry