Szabaton e-Szkoły Laudera Łódź 2019-5779: Niedziela

Marzec 2019

Dla tych, którzy nie musieli wyruszać do swych domów wcześnie rano czekało śniadanie w siedzibie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej. Ponieważ większości z nas wciąż było mało rozmów, ciche i bardziej gromkie głosy dobiegały zewsząd.

W trakcie śniadania rozpoczęliśmy zbieranie cedaki. Nasi uczniowie otrzymali w zeszłym roku kotki-skarbonki, aby do nich zbierać datki dla biednych i potrzebujących. Po raz pierwszy zebraliśmy ich “wnętrzności” w czasie zeszłorocznego Szabatonu, a całość sumy przeznaczyliśmy na działalność charytatywną Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii.

Liczeniem z entuzjazmem zajęli się nasi uczniowie – już w trakcie pierwszego podliczania dowiedzieliśmy się, że mamy około 800 zł! Kilka osób obiecało jeszcze dosłać, gdy wrócą do domu.


Szabaton e-Szkoły Laudera w Polsce


Szabaton e-Szkoły Laudera w Polsce


Szabaton e-Szkoły Laudera w Polsce


Szabaton e-Szkoły Laudera w Polsce

W tym roku zdecydowaliśmy się przeznaczyć wszystkie zebrane datki na potrzeby jednej z naszych rodzin. Zaledwie kilka tygodni temu zdarzyła się tragedia: ich mieszkanie spłonęło w pożarze. Wprawdzie tymczasowo mają gdzie się zatrzymać, ale potrzebują naszego wsparcia, aby móc wyremontować zniszczone ogniem mieszkanie.

Dzięki hojności rodzin e-Szkoły, udało się zebrać aż 1200 zł! Państwo Ciesielscy już przekazali już te fundusze potrzebującej rodzinie. Mamy nadzieję, że nasza cedaka pomoże im odbudować mieszkanie!

 


Przelew cedaki.png

 

Bardzo dziękujemy za Waszą hojność!

Uczestnicy Szabatonu przed wyruszeniem w podróż do domu mogli zabrać przygotowany dla nich prowiant. Dla tych, którzy mogli pozostać w Łodzi nieco dłużej, czekała jeszcze jedna atrakcja: wizyta w Planetarium! W samym centrum miasta można na chwilę zapomnieć o słonecznym dniu i podziwiać fantastyczne gwiezdne konstelacje. Wprawdzie w trakcie pokazu nie było możliwości zrobić zdjęć, ale mamy kilka z chwil oczekiwania na niego!


Szabaton e-Szkoły Laudera w Polsce


Szabaton e-Szkoły Laudera w Polsce


Szabaton e-Szkoły Laudera w Polsce


Szabaton e-Szkoły Laudera w Polsce

Po długich pożegnaniach i uściskach rozstaliśmy się, aby udać się do swoich miast.

Do zobaczenia na Zakończeniu Roku!

Szabaton e-Szkoły Laudera Łódź 2019-5779: Niedziela
Przewiń do góry