Czas Pożegnań w e-Szkole Lauder Polska

Przez trzy lata nad działalnością e-Szkoły Lauder Polska czuwali państwo Dorota i Baruch Ciesielscy. Z prawdziwie rodzicielskim ciepłem i oddaniem zaopiekowali się nami, upewniając się, że nie tylko wszystko jest w porządku od strony organizacyjnej, ale, by każda rodzina czuła się u nas jak w domu.

Państwo Ciesielscy pracowali w Fundacji Ronalda S. Laudera od samego początku jej działalności w Polsce. Przez dekady organizowali letnie obozy rodzinne, prowadzili zajęcia i kursy w Klubie Fundacji Laudera w Łodzi i angażowali się w wiele projektów i działań. W ostatnich latach dołożyli do tego także działalność edukacyjną e-Szkoły.

Nie ma chyba osoby w Polsce, która będąc zaangażowana w życie żydowskie nie znałaby równocześnie Państwa Ciesielskich, bo są oni, zwyczajnie, Ludźmi- Instytucją w naszym środowisku. Ich bezgraniczne oddanie, ciepło, niesamowita etyka pracy i uczciwość sprawiły, że każde wyzwanie, którego się podejmowali, było dopięte na ostatni guzik. Każdy z nas mógł się cieszyć indywidualnym i pełnym zrozumienia podejściem. I jeżeli tylko było to możliwe – mogliśmy oczekiwać wsparcia i pomocy.

Niestety, Państwo Dorota i Baruch kończą trzyletnią opiekę nad e-Szkołą. Pod ich skrzydłami nasza szkoła się rozwijała i przepełniona była domową atmosferą. W imieniu całej społeczności e-Szkoły – rodziców, uczniów i nauczycieli – dziękujemy im za wszystko, czego dokonali. Życzymy im także wszystkiego, co najlepsze w ich dalszych działaniach.

 

  


>
Z Fundacją Ronalda S. Laudera byliśmy związani prawie od początku jej działalności w Polsce. Pracowaliśmy w tym czasie przy różnych projektach, budując społeczność żydowską w Polsce.

Minęło trzy lata jak otrzymaliśmy nowe zadanie: poprowadzenia e-Szkoły Lauder Polska. To był fascynujący czas.

Dziękujemy nauczycielom i rodzinom e-Szkoły za dotychczasową miłą współpracę, dziękujemy za znakomite relacje koleżeńskie, za okazaną życzliwość, za przyjazną atmosferę w e-Szkole Lauder Polska i na obozach letnich Fundacji Laudera w Polsce.

Chociaż odchodzimy to jednak wszyscy: nauczyciele, dzieci i rodzice pozostaniecie w naszych sercach.
Będziemy tęsknić za naszymi wspólnymi spotkaniami na obozach, Szabatonach i e-Szabacikach. Będziemy tęsknić za wszelkimi choćby krótkimi chwilami, które spędziliśmy razem.

Często śpiewamy: „Lo alecha hamlacha ligmor….Nie do ciebie należy skończenie pracy”. E-szkoła trwa dalej. Poprowadzi ją teraz p. Joanna Machel. Zapewniamy Was, zostajecie w dobrych rękach.

Życzymy p. Joasi, nauczycielom, dzieciom i rodzicom, wszystkiego najlepszego, sukcesów w rozwoju szkoły, satysfakcji z wykonywanej pracy i rozwoju w budowaniu życia żydowskiego w Polsce.
Ta praca pozostanie w naszych umysłach do końca życia i będzie dodawać nam siły.

— Dorota i Baruch Ciesielscy

 


_AWA0225.jpg

 


Wielu rodziców (obecnych i byłych) e-Szkoły i nauczycieli wyraziło już słowa pożegnań prywatnie,
ale kilku z nich zechciało się nimi podzielić także tutaj:

 • Pani Doroto, Panie Baruchu, dziękujemy z całego serca za to, że z radością zbierali państwo, by rzec kabalistycznie, rozproszone iskierki i że swoim uśmiechem i życzliwością darzyli zawsze grono pedagogiczne. – Marek, nauczyciel

 • Współpraca z Państwem Ciesielskimi była pełna życzliwości, zrozumienia i profesjonalizmu. Jestem Im niezmiernie wdzięczna za zaproponowanie mi pracy w e-szkole kilka lat temu i za ten rok Ich dyrektorowania. To było wspaniałe i niezapomniane doświadczenie. – Renata P., nauczyciel

 • Serdeczny uśmiech. Życzliwe podejście. Dobra energia. Pozytywne nastawienie. Mocny uścisk. Prawe postępowanie. Solidna firma. Zacne uczynki. Mądre rady. Szlachetne serce. Światełko w tunelu. Przyjemne chwile. Fajne spotkania. Świetna zabawa. Super ludzie. Niezapomniane wspomnienia. Dziękujemy.  – M. i I. 

 • Dorotko, Baruchu!
  Bardzo dziękuję  za Wasza pracę w e-szkole! Za tyle serca wlozonego w tworzenie szkoly, za zaangażowanie. Jest mi niezmiernie milo, ze moglam z Wami wspolpracowac! Zawsze gotowi na pomoc i porade. Dorotko! Zawsze kiedy potrzebowalam, natychmiast reagowalas! Bardzo dziękuję. Życzę Wam dużo spokoju. – Kaśka Burza

 • Szanowna Pani Dyrektor, Szanowny Panie Dyrektorze
  Wszyscy doświadczyliśmy lub doświadczamy czasów edukacji, ale nie wszyscy mamy szansę spotkać na swojej drodze mistrzów, przyjaciół i mentorów. Dziękujemy za wszystkie chwile podczas których mieliśmy szansę uczyć się, jak osiągać wiedzę, jak współpracować w grupie, jak uczyć się od innych, jak mówić, żeby być wysłuchanym, jak słuchać aby usłyszeć. Dziękujemy za dostrzeżenie w nas osób, które mogą być potrzebne innym, dziękujemy za możliwość poznania ścieżki historii, kultury i języka. Za zabawy, tańce i śpiewy, za wszystko, za każdą chwilę. – Aldona i Kacper Malinowscy

 • Dorota i Baruch, dziękuję wam za pomoc i serdeczność, z którą się spotkałem , za wspaniałe wspomnienia z Wisły, i za wasze wysiłki w zbliżaniu dzieci i dorosłych do korzeni żydowskich.  – Reuven Shapira

 • Życie żydowskie w Polsce będzie dla mnie zawsze ściśle związane z działalnością Doroty i Barucha. Ich niesamowite zaangażowanie i oddanie, pracowitość, miłość do judaizmu i każego Żyda, serdeczność i dobro wpłynęło na całe pokolenia Żydów w Polsce. Nie mogłabym prosić o lepszych szefów, współpracowników, czy współtwórców programów – cierpliwych, wyrozumiałych, pomysłowych, o nieugiętym kręgosłupie moralnym. Ale przede wszystkim, Dorota i Baruch stali się mi prawdziwą rodziną i przyjaciółmi. Dziękuję za wszystko – Joanna, nauczycielka i asystentka.

 • Dziękujemy za cudowny  rok, za całą organizację, a przede wszystkim za cierpliwość i zaangażowanie. Jestescie wspaniali. Dziękujemy. – Rodzice Gabrysi i Davida 

 • Doroto i Baruchu!
  Byliście wspaniałymi szefami! Jesteście wspaniałymi ludźmi! Kochamy Was! – Sławek, nauczyciel.

 • Doroto i Baruchu, dziękujemy Wam za wieloletni wkład w edukację żydowską dzieci i naszą. Za każdą mądrą radę, za każde słowa otuchy, za serce jakie okazywaliście w każdej sytuacji. Zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie i pomoc z Waszej strony. Za to, że stworzyliście tak wspaniałą atmosferę, iż czuliśmy się jak w wielkiej żydowskiej rodzinie. Będzie nam tego bardzo brakowało. Byliście, jesteście i zawsze będziecie dla nas jak najbliższa rodzina.

  Za wszystko serdecznie dziękujemy. – Róża Lewandowska, Kajetan Lewandowski, Paweł Lewandowski, Beata Mintzberg

 • Dorota i Baruch byli nie tylko spiritus movens dla e-szkoły, ale też prawdziwymi opiekunami duchowymi uczniów i nauczycieli. Ich otwartość na różnorodność każdego ucznia i jego sytuacji oraz głębokie i serdeczne zrozumienie czyniło ze szkoły dodatkową rodzinę dla nas wszystkich. – Bogna, nauczycielka.

 • Kochani Doroto i Baruchu,
  Wspaniale było z Wami współpracować! Bardzo Wam dziękuję za Waszą życzliwość, wsparcie, wyrozumiałość, dobrą komunikację, otwartość na nowe pomysły i wyzwania. Byliście zaangażowani w E-Szkołę całym sercem i duszą – i to było widać! – Weronika, nauczycielka.

 • Kochani!
  bardzo dziękujemy za Waszą troskę, serdeczność i przyjaźń, dzięki której dołączyliśmy do e-Szkoły Laudera. Zaangażowanie Wasze w rozwój i działanie Szkoły było wyjątkowe, a efekty są widoczne. Zapisaliście piękną kartę w historii tej Szkoły i na zawsze będziecie w naszych sercach. – Jonah i Małgorzata R.

 • Kochani Doroto i Baruchu, ogromne podziękowania za Waszą pracę, zaangażowanie i opiekę nad e-Szkołą, za wasze wsparcie, uśmiechy i serca. Jesteście wspaniali i bardzo Was kochamy. Życzymy zdrowia i wszystkiego co najpiękniejsze ❤️ – Anna, Dawid i Lea 

 • Dorota i Baruch Ciesielscy tworzyli i tworzą piękną społeczność polskich Żydów. Obozy w Wiśle były najważniejszym wydarzeniem w życiu żydowskim przez ostatnie kilka lat. W rozmowach z Dorotą i Baruchem zawsze mogłem poczuć ciepło, serdeczność i jidiszkajt bijące od nich. Nigdy im tego nie zapomnimy! – Chaim, nauczyciel.


Dziękujemy – תודה רבה

Czas Pożegnań w e-Szkole Lauder Polska
Przewiń do góry