Nauczyciele – Uczniami!

Kwiecień 2019

Nie tylko uczniowie uczą się w e-Szkole Laudera. Nauczyciele rónież robią wiele, aby ciągle podnosić swe kwalifikacje oraz umiejętności.

Właśnie ruszyła druga seria lekcji dla naszych nauczycieli (pierwszą prowadziła p. Magdalena Kurzac z ZSLM), aby poznali wszystkie tajniki i fantastyczne możliwości, jakie daje platforma ZOOM, którą używamy w naszej e-Szkole. Jednym z najważniejszych (i najczęściej używanych) narzędzi w ZOOMie jest udostępnianie materiałów. Jak zobaczyliśmy w czasie spotkania, jest wiele możliwości i ustawień tej funkcji, aby móc uzyskać dokładnie taki efekt, na jaki liczymy.

Dodatkowo, w czasie pierwszego spotkania, nauczyciele dowiedzieli się, jak sprawdzić sprawność techniczną swojego komputera oraz siłę łącza komputerowego – nikt nie lubi oglądać filmów z czkawką, prawda?

 

 

Platforma ZOOM to świetny program przygotowany specjalnie z myślą o szkołach internetowych. Ma wiele pomysłowych rozwiązań, ale niektóre niełatwo od razu opanować.

Lekcje prowadzi p. Chaim Kobyliński – na co dzień nauczyciel kultury żydowskiej, ale po godzinach prawdziwy magik internetu i komputera. W każdym kolejnym spotkaniu poznamy narzędzia i programy, dzięki którym nasze lekcje internetowe nie tylko będą przebiegały bez niepotrzebnych problemów, ale także będą jeszcze ciekawsze i wciągające.

Nauczyciele – Uczniami!
Przewiń do góry